Profoto D2

Najszybsza lampa monolight z technologią TTL

Zobacz jak Product Manager Johan Wiberg przedstawia lampę Profoto D2

Z D2 zawsze uchwycisz kadr na czas

Wielozadaniowa i niezwykle szybka lampa D2 monolight z systemem TTL i HSS podoła wszystkim wyzwaniom. Posiada możliwość uchwycenia kadru z prędkością 1/63,000 sekundy, chwytać obrazy z szybkością 20 klatek na sekundę, a także działać synchronicznie z migawką o prędkości do 1/8,000 sekundy. D2 wytycza nowe standardy szybkości w lampach monolight.

Czas trwania błysku
aż do 1/63,000s

Szybka synchronizacja
aż do 1/8,000s

Wysoka prędkość
aż do 20 błysków na sekundę

Tryb TTL i manualny

W pigułce

Dlaczego warto wybrać D2?

Szybka gotowość do pracy. Łatwa w użyciu.

Akcesoria Profoto nie są skomplikowane. D2 to lampa wyposażona w kilka prostych, intuicyjnych elementów sterujących i dużym wyświetlaczem LED, który można łatwo odczytać zarówno w ciemności, jak i w pełnym słońcu – bo w takich właśnie warunkach pracują najlepsi fotografowie. Zamiast tracić czas na błądzenie po menu i wertowanie instrukcji obsługi, możesz się skoncentrować na kreatywności. Ustawianie lampy trwa kilka sekund. Siła tkwi w prostocie.

Uchwyć moment w idealnym świetle z systemem AirTTL

Dobranie ekspozycji w zmiennych warunkach oświetleniowych może stanowić wyzwanie. AirTTL zrobi to automatycznie za Ciebie – jedyne o co musisz zadbać to skierowanie aparatu w odpowiednią stronę i zwolnienie migawki. Możesz także skorzystać ze sterowania manualnego, zachować poprzednie ustawienia TTL i precyzyjnie dobrać ustawienia ekspozycji do momentu, w którym osiągniesz wymarzony efekt. Wykorzystując kontroler Air Remote możesz bezprzewodowo uruchamiać światła zaledwie jednym przyciskiem z odległości aż do 300 m (1000 stóp), także w pełnym słońcu.

Uchwyć akcję

Możliwość wykonania 20 błysków na sekundę pozwoli Ci na uchwycenie każdej sytuacji. Jeżeli fotografowana osoba podskoczy, uchwycisz sekwencję 20 klatek z których wybierzesz idealną. Poza szybkim przeładowaniem, D2 synchronizuje się także z najszybszymi ustawieniami migawek, aż do 1/8,000s.

Zatrzymaj czas

Robienie wyraźnych, ostrych zdjęć bez poruszeń nie stanowi problemu dla najszybszej na świecie lampy monolight. Szybkie działanie lampy D2, aż do 1/63,000s umożliwia robienie zdjęć o niespotykanej ostrości. Uchwycisz wszystkie detale – rozprysk wody, drobinki kurzu, a nawet kosmyk włosów.

Pokonaj każde źródło światła. Lub dodaj odrobinę oświetlenia.

10-poziomowa skala mocy lampy D2 umożliwia dobranie odpowiedniego oświetlenia. Jest dostatecznie silna, aby generować światło o mocy przekraczającej światło słoneczne. Doświetli także większe powierzchnie. Można także skorzystać z niższej mocy, aby dodać subtelne światło do ciemniejszych scenerii – sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie możesz chcieć stworzyć bardziej intymną atmosferę. Masz pod ręką do wyboru cała paletę oświetlenia.

Kreuj oświetlenie w pełnym słońcu z technologią HSS

Z technologią Profoto High-Speed Sync (HSS) siła słońca traci na znaczeniu. Umożliwia ona korzystanie z lampy błyskowej przy prędkości migawki sięgającej aż 1/8,000s. Tym samym umożliwia operowanie oświetleniem nawet w świetle dziennym z dużymi przesłonami.

Eksperymentuj z kreowaniem oświetlenia

D2 współpracuje z ponad 120 narzędziami do kreowania oświetlenia i posiada gumowy rękaw, który umożliwia ich mocowanie. To jednak nie wszystko, D2 posiada także kilka wbudowanych cech. Zoom pozwala na zmianę charakterystyki oświetlenia, oferując szereg kreatywnych możliwości. To praktycznie kilka narzędzi LST w jednym. D2 posiada również płaski front z wbudowaną powłoką refleksyjną, dzięki czemu zapewnia równomierny poziom oświetlenia o wysokiej mocy, zachowując jednocześnie mocny, kompaktowy wygląd.

Z Profoto D2 zawsze uchwycisz kadr na czas

Fotograf mierzy się z wieloma wyzwaniami. Profoto D2 powstał mając na względzie wymogi profesjonalistów. Najszybsza na rynku lampa monolight wyposażona w TTL. Po raz pierwszy możesz działać tak szybko, jak to możliwe, niezależnie od warunków.

Uchwycisz obraz z pełną ostrością, wykonasz serię szybkich zdjęć i możesz także synchronizować lampę z najwyższymi szybkościami migawki. Masz również do dyspozycji technologie HSS i TTL. Fotografując rozgrywki sportowe, prace kuchenne lub pokazy mody, z D2 zawsze uchwycisz kadr na czas.

Tydzień z życia fotografa

Każdy dzień stanowi dla fotografa nowe wyzwanie. Czy tym razem robimy portrety, fotografujemy sportowców, modelki czy coś zupełnie innego? Niezależnie od tego, co przyniesie dzień, cel jest zawsze ten sam – doskonałe ujęcie.

Sprostanie tym wymaganiom wymaga doświadczenia, talentu i szybkości. Zobacz jak fotograf Andreas Lundberg pracował przez cały tydzień z D2.

 • Poniedziałek

  Rozgrywki sportowe

  Rozgrywki sportowe

  Andreas wykonuje dynamiczne zdjęcia podczas prawdziwych zawodów

 • Wtorek

  Dynamiczne ujęcia

  Dynamiczne ujęcia

  Andreas fotografuje „Latające jedzenie”, artystyczne ujęcia reklamowe

 • Środa

  Dynamiczny pokaz mody

  Dynamiczny pokaz mody

  Andreas fotografuje dynamiczny pokaz mody

 • Czwartek

  Włosy z charakterem

  Włosy z charakterem

  Andreas fotografuje fryzury dla firmy specjalizującej się w produktach do włosów

 • Piątek

  Skąpany w świetle

  Skąpany w świetle

  Andreas na sesji zdjęciowej dla luksusowej marki obuwniczej

Produkt w użyciu

Wejdź za kulisy z D2

Zobacz galerię

Galeria.

Zdjęcia wykonane przy użyciu D2

Zobacz więcej

Masterclass Profoto

Poznaj możliwości światła od podszewki

Poznaj