Profoto B2

Mobilna lampa
dla fotografów w ruchu

Pozostań mobilny z lekką Profoto B2

Fotografia w plenerze słynie ze swojej nieprzewidywalności, dlatego ważne jest bycie szybkim zarówno w nogach, jak i elastycznie dostosowując się do zmian. Wszechstronna, mobilna i zasilana akumulatorowo lampa Profoto B2 z TTL I HSS pozwoli Tobie pozostać w ruchu i zawsze o krok przed akcją.

TTL I tryb manulany

Szybka synchronizacja do 1/8,000s

Ładowany akumulator Li-Ion
215 błysków na pełnej mocy

Moc i kontrola
250Ws i 9 stopni przysłony

W pigułce

Dlaczego wybrać B2?

Szybka instalacja i łatwa obsługa

W Profoto nie ma miejsca na komplikacje. Wolimy kilka prostych i intuicyjnych elementów sterujących oraz duży, czytelny wyświetlacz LCD. Dzięki nim można błyskawicznie zmieniać najważniejsze ustawienia, a przygotowanie do zdjęć jest kwestią sekund.

Uwiecznij chwilę w idealnym świetle z funkcją AirTTL

Gdy musisz pracować błyskawicznie lub w zmiennym świetle, uchwycenie właściwej ekspozycji już za pierwszym razem stanowi nie lada wyzwanie. AirTTL robi to automatycznie, więc możesz się skupić na uchwyceniu wymarzonego kadru.

Niezawodne zasilanie akumulatorowe

Koniec obaw, że w najważniejszym momencie zabraknie zasilania. Zastosowany w modelu B2 akumulator litowo-jonowy wystarcza na 215 błysków z pełną mocą lub dziesiątki tysięcy błysków z najniższą mocą. Co równie ważne, lampa ładuje się w mgnieniu oka.

Moc na oświetlenie całej sceny

Jasne światło słoneczne lub półmrok? Lampa błyskowa B2 zapewnia energię 250 Ws precyzyjnie kontrolowaną w zakresie 9 stopni przysłony. Jest pięciokrotnie mocniejsza od standardowej lampy błyskowej, więc zawsze masz do dyspozycji mnóstwo mocy .

Szybkość zatrzymująca akcję

Już nie przegapisz idealnego momentu. Dzięki szybkości do 20 błysków na sekundę, długości błysku 1/15 000 s i czasowi ładowania 0,05–1,35 s lampa może bez trudu dotrzymywać kroku tempu akcji i aparatowi.

Kształtuj oświetlenie w jasny dzień z funkcją HSS

Mając do dyspozycji funkcję Profoto High-Speed Sync (HSS), nie ma znaczenia, jak mocno świeci słońce. Pozwala ona na używanie lampy błyskowej z czasem otwarcia migawki do 1/8000 s. Dzięki temu możesz uzyskać błysk jaśniejszy niż słońce i skutecznie kształtować oświetlenie nawet w jasny dzień i przy dużym otworze przysłony.

Doskonała jakość światła i maksymalna kontrola

Zastosowany w lampie B2 wbudowany reflektor szeroko i równomiernie rozprasza światło, a jednocześnie minimalizuje rozmiary głowicy i zapewnia jej ochronę. Silne światło modelujące LED o mocy 9 W pozwala zobaczyć i ocenić na żywo, jak światło i cienie padają na fotografowany obiekt.

Odkrywaj nowe możliwości kształtowania światła

Z naszymi specjalnie opracowanymi, lekkimi i kompaktowymi modyfikatorami światła do plenerowych lamp błyskowych możesz rozwijać swoją kreatywność. W ofercie mamy softboksy, czasze beauty dish, twarde odbłyśniki, plastry miodu, filtry żelowe, ekrany barndoor i strumienicę.

Lampa, z którą trzeba wyjść w plener
Profoto B2

B2 to nie jest lampa, który warto trzymać w zamkniętym pomieszczeniu. Dzięki automatycznemu trybowi TTL najbardziej rozwinie skrzydła tam, gdzie panują wymagające warunki oświetleniowe. Z kolei tryb HSS da Tobie możliwość kształtowania światła nawet w pełnym słońcu. B2 w duecie z modyfikatorami OCF Light Shaping Tools jest stworzony, by dowolnie kształtować oświetlenie, dając jednocześnie maksymalną mobilność i łatwość użycia.

Jego niewielka budowa i lekka głowica pozwolą Ci nadążyć za akcją. Idealnie mieszczą się nawet w małej torbie i pozwolą mieć przy sobie studyjne światło, ważąc przy tym niewiele więcej niż 2 kilogramy. Dzięki temu możesz pracować bez ograniczeń i swobodnie przemieszczać się, używając B2 poza aparatem albo zamontowanego na aparacie, także w czasie wydarzeń pełnych ruchu. Zwłaszcza tam, gdzie potrzebujesz największej elastyczności i nie masz asystenta do pomocy.

Bądź w ruchu z B2

Fotografujesz gdzie chcesz i pokazujesz rzeczy takimi, jakimi są. Albo zatrzymujesz się i oświetlasz obiekty tak, jak chcesz – wcześniej fotograf miał do wyboru te dwie opcje. B2 dodaje do nich trzeci wariant – połączenie dwóch dotychczasowych. Bądź w ruchu i kształtuj światło.

B2 został stworzony dla fotografów, którzy chcą uchwycić prawdziwy świat, posiadając przy tym kontrolę nad światłem.

 • Za kulisami

  Przejdź do kreowania oświetlenia z Laurent Hini

  Przejdź do kreowania oświetlenia z Laurent Hini

  Zamieniamy paryską ulicę w studio z Profoto B2

 • Za kulisami

  Chan Kit opowiada romans rodem z Hong Kongu

  Chan Kit opowiada romans rodem z Hong Kongu

  Chan Kit tworzy namiętne portrety par w czterech zróżnicowanych warunkach oświetleniowych z Profoto B2 i OCF Beauty Dish

 • Za kulisami

  Podróżuj z B2

  Podróżuj z B2

  Finn Beagles - podróżnik i fotograf zabiera B2 w plener. Zobacz co zrobił.

 • Za kulisami

  Pauline Darkley i sesja modowa w Paryżu

  Pauline Darkley i sesja modowa w Paryżu

  Z wykorzystaniem Profoto B2 i Sony a7R II

Produkt w użyciu

Wejdź za kulisy z B2

Zobacz galerię

Galeria.

Zdjęcia wykonane przy użyciu B2

Zobacz więcej

Masterclass Profoto

Poznaj możliwości światła od podszewki

Poznaj