Profoto A1

Najmniejsza na świecie
lampa studyjna

Zobacz jak Product Manager Johan Wiberg przedstawia lampę Profoto A1

Oto A1

A1 to w każdym calu lampa Profoto – jedynie mniejsza. Jej okrągła głowica zapewnia światło, które jest zarówno naturalne, jaki i piękne z delikatnym, miękkim rozejściem. Jest niesamowicie łatwa w obsłudze z super szybkim ładowaniem i długo działającą baterią, abyś nigdy nie przegapił ujęcia. W ruchu, robiąc zdjęcia z przyłączoną do aparatu lub nie, oto doskonałość kształtowania światła wszędzie.

Ładowany
akumulator Li-Ion.

Dedykowane modyfikatory światła z mocowaniem magnetycznym.

Niezwykle szybki czas ładowania 1.2s

Zintegrowany nadajnik i odbiornik AirTTL

Pierwsze spojrzenie

Dlaczego wybrać A1?

Światło, które jest zarówno naturalne, jak i piękne

Ponieważ zaprojektowaliśmy A1 z okrągłą głowicą, zamiast typowego prostokątnego kształtu stosowanego przez inne rozwiązania montowane na aparacie, światło, które emituje jest zarówno naturalne, jak i piękne. Szerokość strumienia światła może być z łatwością regulowana od szerokiego ustawienia, gdzie światło miękko i płynnie się rozchodzi, po nieco węższe i bardziej skupione – za pomocą jedynie prostego przekręcenia pierścienia zoom na głowicy.

Więcej niż tylko światło

Możliwość pracy ze światłem jest kluczowa przy tworzeniu lepszych, bardziej kreatywnych zdjęć. Dlatego też A1 posiada zestaw dedykowanych modyfikatorów do kształtowania światła, które dzięki wbudowanemu inteligentnemu mocowaniu magnetycznemu mogą być z łatwością montowane i odłączane lub łączone ze sobą. Pomogą Tobie osiągnąć dokładnie taki efekt jakiego pragniesz. Te modyfikatory to Kopuła Dyfuzyjna, Karta Refleksyjna, Soczewka Szerokokątna, Zestaw Filtrów Żelowych i Soft Refleksyjny.

AirTLL oznacza wbudowaną wygodę i wszechstronność

Z AirTTL masz ogromne pokłady wbudowanej elastyczności. TTL pozwala ustawić idealną ekspozycję natychmiastowo, dając Tobie o wiele większe spektrum kontroli i znacząco szybszy tryb pracy. To niemalże automat; jest łatwy, szybki i precyzyjny. A ‘Air’ oznacza, że możesz się komunikować z innymi lampami A1, jak i pozostałymi lampami systemu Profoto bez najmniejszych problemów. Dodatkowo dzięki HSS lampa jest gotowa, wtedy kiedy jej potrzebujesz.

Zwizualizuj sobie swoje zdjęcie dzięki światłu pilotującemu

Wbudowane światło pilotujące w A1 pozwala Tobie szybko sprawdzić jak światło i cień współgrają razem, zanim jeszcze naciśniesz spust migawki. Stanowi także dodatkowe źródło światła w sytuacjach pracy przy słabym oświetleniu.

Nigdy więcej martwienia się o żywotność baterii

A1 ma swój własny, wymienny akumulator Li-Ion o dużej pojemności, który starcza, bez spadku wydajności, na 4 razy dłużej niż baterie AA. Łatwo i szybko ładuje się ponownie. Możesz więc fotografować dłużej i czuć się pewnie.

Nigdy nie stracisz ujęcia

A1 może nadążyć za Tobą ponieważ ładuje się 4 razy szybciej niż inne rozwiązania dedykowane do stosowania bezpośrednio z aparatu – to znaczy w 1,2s do pełnej mocy. Mówiąc krótko, nigdy nie stracisz ujęcia.

Mniej czasu spędzonego na nauce oznacza więcej czasu na robienie zdjęć

Zaprojektowaliśmy A1 żeby była nieskomplikowana, więc nie musisz poświęcać dużo czasu na naukę obsługi sprzętu. Interfejs jest prosty i przejrzysty. Oznacza to, że możesz spędzić więcej czasu zaangażowany w pracę z klientem i tworzenie doskonałych zdjęć.

Rozwijaj się razem z A1

A1 jest narzędziem, które pozwoli Ci rozwinąć Twoją fotografię tak daleko jak tego chcesz. Dodanie drugiej lampy A1 otwiera jeszcze więcej możliwości. Dzięki A1 oraz lampom o większej mocy takimi jak B1X i B2 oraz ponad 120 dostępnymi modyfikatorami światła, otwiera się Tobie droga do kreatywnych rozwiązań w fotografii. Co więcej, z Akademią Profoto możesz uzyskać dostęp do kursów kształtowania światła z praktycznymi poradami i wskazówkami od doświadczonych i inspirujących twórców.

Osiągnij naturalne i piękne światło szybko i z łatwością
Profoto A1

Jedyną różnicą pomiędzy A1 a każdą inną lampą jaką robimy jest rozmiar – jest na tyle mała, by zmieścić się komfortowo w Twojej dłoni, czyniąc A1 naszym pierwszym rozwiązaniem przeznaczonym do użytku na aparacie.

Zapewnia jakość światła, która jest zarówno naturalna jak i piękna, ponieważ tak jak w przypadku większych lamp w rodzinie Profoto, A1 posiada okrągłą głowicę, które rozchodzi się gładko i miękko – to powoduje, że światło sprawia tak wspaniale naturalne wrażenie.

Świat jest moim studiem

Sal Cincotta, jeden z czołowych światowych fotografów ślubnych i portretowych, nieustannie podnosi sobie poprzeczkę i podróżuje po świecie poszukując lokalizacji, które gwarantują wyjątkowe i niezapomniane zdjęcia.

Podąż za nim do Nowego Jorku, gdzie testuje on Profoto A1 w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie. Podejmując wyzwanie stworzenia wyjątkowych zdjęć dla pary młodej, walczy z dynamicznym środowiskiem miasta, które nigdy nie śpi.

 • Wejdź za kulisy

  A1 na zawsze odmieni to jak fotografuję

  A1 na zawsze odmieni to jak fotografuję

  Podążaj za fotografem Sal’em Cincotta za kulisami do Nowego Jorku gdzie testował Profoto A1.

 • Sal Cincotta

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Jeden świetny fotograf, jedno wspaniałe miasto, cztery słynne lokalizacje. Zobacz Profoto A1 w akcji

 • Oto A1

  A1 na zawsze odmieni to jak fotografuję

  A1 na zawsze odmieni to jak fotografuję

  Product Manager Johan Wiberg przedstawia A1

Produkt w użyciu

Wejdź za kulisy z A1

Zobacz galerię

Galeria.

Zdjęcia wykonane przy użyciu A1

Zobacz galerię
 • Hideaki Hamada

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Bella Kotak

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Jean-Philippe Lebee

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Haiyin Lin

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Marie Bärsch

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Two Mann Studios

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Mara Saiz

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Vanessa Joy

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Fabian Wester

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

Poradnik

Naucz się trzech kreatywnych sposobów na wykorzystanie Twojej A1

Profoto A1 jest wyjątkowo łatwe w użytkowaniu, niezależnie lub w połączeniu z wieloma lampami. Tak naprawdę oznacza to, że gdziekolwiek jesteś na świecie, będziesz mieć wszystko czego potrzeba, aby wnieść Twoją kreatywność na nowy poziom.

Poradnik

Fotografowanie z A1 na aparacie

Fotografowanie portretu beauty z głębią i ciepłem jest proste przy użyciu A1 na aparacie. Użyj Filtra Żelowego ocieplającego, by dodać ciepło i Kopuły Dyfuzyjnej, by złagodzić, zmiękczyć i ukształtować światło mając pewność, że tony skóry będą zawsze naturalne i piękne. Połącz to z wygodą użytkowania jaką daje TTL i otrzymasz idealną ekspozycję szybko i z łatwością. Poznaj wszystkie elementy naprawdę wspaniałego portretu beauty.

Poradnik

Fotografowanie z A1 na aparacie

Aby zdjęcie sprawiało jak najbardziej naturalne wrażenie użyj jednej lampy A1 ustawionej niezależnie lekko na lewo od wysokiego kąta. W ten sposób stworzysz piękne światło wypełniające, które daje cienie, które są miękkie i delikatne. Aby osiągnąć ten efekt użyj statywu lub poproś o pomoc kolegę. Fotograf użył tutaj również filtra żelowego ocieplającego dla cieplejszego wrażenia i Kopuły Dyfuzyjnej, żeby zmiękczyć światło.

Poradnik

Fotografowanie z A1 na aparacie

Ten portret został wykonany przy użyciu A1 w zestawieniu z innymi lampami Profoto i jest to prostsze niż myślisz. Dwa źródła światła były potrzebne dla osiągnięcia tego wyglądu, jedna lampa A1 z Kopułą Dyfuzyjną była zamontowana na aparacie i jedna lampa Profoto B1X wyposażona w OCF Beauty Dish stojąca z prawej strony. Proste ustawienie a efektowny rezultat. Przekonaj się jak szybki czas ładowania lampy A1 pozwolił na uchwycenie sukienki i odkryj niesamowite kreatywne możliwości A1 zamontowanej na aparacie i służącej jako nadajnik łączący się z innymi lampami Profoto.

Modyfikatory światła

W fotografii chodzi o kontrolę i kształtowanie światła. Dzięki A1 nigdy nie było łatwiej aby wnieść Twoją kreatywność na nowy poziom z naszym asortymentem dedykowanych, łatwych w użyciu modyfikatorów do A1.

Masterclass Profoto

Poznaj możliwości światła od podszewki

Poznaj