Profoto B1X

Najchętniej kupowana akumulatorowa
lampa błyskowa TTL

Zobacz jak Product Manager Johan Wiberg przedstawia lampę Profoto A1

Wyznacza nowe trendy w fotografii plenerowej

Mobilna lampa B1X wyznacza nowe trendy dla bezprzewodowych lamp zasilanych przy pomocy akumulatorów. Obsługa trybów TTL i HSS to tylko część jej zalet umożliwiających komfortową i ergonomiczną pracę w dowolnym miejscu.

TTL I tryb manulany

Szybka synchronizacja do 1/8,000s

Ładowany akumulator Li-Ion
215 błysków na pełnej mocy

Moc i kontrola
250Ws i 9 stopni przysłony

W pigułce

Dlaczego wybrać B1X?

Szybka instalacja i łatwa obsługa

Całkowicie bezprzewodowa lampa błyskowa B1X wyróżnia się prostymi i intuicyjnymi elementami sterującymi oraz dużym, czytelnym wyświetlaczem LED. Zamiast rozplątywać kable, nawigować po zawiłym menu i wertować instrukcje, możesz się skoncentrować na kreatywności.

Uchwyć chwilę z funkcją AirTTL

Gdy musisz pracować błyskawicznie lub w zmiennym świetle, uchwycenie właściwej ekspozycji już za pierwszym razem stanowi nie lada wyzwanie. AirTTL robi to automatycznie, więc możesz się skupić na uchwyceniu wymarzonego kadru.

Kształtuj oświetlenie w jasny dzień z funkcją HSS

Gdy słońce mocno świeci, funkcja Profoto High-Speed Sync (HSS) umożliwia używanie lampy błyskowej z czasem otwarcia migawki do 1/8000 s. Uzyskaj błysk jaśniejszy niż słońce i skutecznie kształtuj oświetlenie nawet w jasny dzień i przy dużym otworze przysłony.

Niezawodne zasilanie akumulatorowe

Zastosowany w modelu B1X akumulator litowo-jonowy wystarcza na 325 błysków z pełną mocą lub dziesiątki tysięcy błysków z najniższą mocą. Co równie ważne, lampa ładuje się w mgnieniu oka.

Światło modelujące o dużej mocy

Silne światło modelujące LED pozwala zobaczyć i ocenić na żywo, jak światło i cienie padają na fotografowany obiekt. W słabym świetle może też posłużyć jako oświetlenie główne albo wypełniające

Odkrywaj nowe możliwości kształtowania światła

Kontrolowanie i kształtowanie światła to esencja fotografii. Z lampą B1X i naszymi specjalnie opracowanymi, lekkimi i kompaktowymi modyfikatorami światła OCF możesz łatwo rozwijać swoją kreatywność.

Fotografuj jak chcesz i gdzie chcesz
Profoto B1x

B1X nie jest sprzętem, który będziesz trzymać w domu – dedykowany jest fotografom żądnym przygód, szukającym kadrów w różnych lokalizacjach prawdziwego świata. Kompaktowy B1X oferuje bezprzewodową, zasilaną bateriami wolność i elastyczność. W końcu nie znajdziesz zbyt wielu gniazdek zasilających na środku pustyni albo w połowie drogi na górski szczyt. B1X daje Ci możliwość kształtowania światła w jakimkolwiek miejscu aktualnie się znajdujesz dzięki niewielkiemu i lekkiemu systemowi OCF Light Shaping Tools, stworzonemu z myślą o maksymalnej mobilności i wygodzie użytkowania.

B1X oferuje automatykę TTL pozwalającą na oświetlenie sceny w nawet najbardziej wymagających okolicznościach. Posiada też HSS, umożliwiający kontrolę i kształtowanie światła nawet w środku dnia. Jednocześnie jest szybki w konfiguracji i obsłudze, dzięki czemu daje więcej czasu na eksplorację i tworzenie znakomitych kadrów. Pozwól, aby granice wyznaczała wyłącznie Twoja wyobraźnia, a nie długość kabli. B1X daje Ci potrzebną moc dokładnie tam, gdzie potrzebujesz.

Właściwa moc we właściwych miejscach

Dla nas B1X to moc mająca przeznaczenie. To przeznaczenie jest bardzo proste – chcemy, by twórcy mogli realizować swoje wizje. I to niezależnie od tego, czy właśnie znajdujesz się w połowie drogi na górski szczyt, na środku pustyni rozświetlonej przez słońce czy stoisz na krawędzi klifu wbijającego się w morze.

Dlatego właśnie nasze światło modelujące LED dodaje 80% więcej światła, bateria zawiera 50% więcej mocy. I dlatego nasz B1X posiada największy zakres HSS spośród wszystkich lamp. Chcemy dać właściwą moc we właściwych miejscach.

 • Brak tekstów

  Taking on-location shooting to new heights

  Taking on-location shooting to new heights

  Brak tekstów

 • Brak tekstów

  Power in all the right places

  Power in all the right places

  Brak tekstów

 • Brak tekstów

  Vicky Papas’ enchanting couture portraits with the Profoto B1X and the OCF Beauty Dish

  Vicky Papas’ enchanting couture portraits with the Profoto B1X and the OCF Beauty Dish

  Brak tekstów

 • Brak tekstów

  Be creative everywhere

  Be creative everywhere

  Brak tekstów

 • Brak tekstów

  The new benchmark for on-location lighting

  The new benchmark for on-location lighting

  Brak tekstów

Produkt w użyciu

Wejdź za kulisy z B1X

Zobacz galerię

Galeria.

Zdjęcia wykonane przy użyciu B1X

Zobacz więcej

Masterclass Profoto

Poznaj możliwości światła od podszewki

Poznaj